Halı Tamiri

halı tamiri

İstanbul Halı Tamiri

REKOR HALI YIKAMA’dan  Halı Tamiri tavsiyeleri

Evimizin vazgeçilmez eşyaları halılarımız… Dünya tarihinde kadim bir geleneğe, sanata ve hatta bir modası dahi olan halılarımızın bakımı hakkında neler biliyoruz? Halılarımızın uzun ömürlü olması için neler yapmalıyız? Kaliteli bir halı tamiri nasıl yapılır? bu sorulara yanıt niteliğinde cevaplar bulabileceğiniz web sayfamıza hoşgeldiniz.

Halı tamiri mutlaka ehil zenaatkarlar tarafından yapılmalıdır. Hepimizin evinde, atadan dede’den kalma maddi ve manevi çok büyük değerlere sahip halılarımız mutlaka vardır. Bunların bazıları hala kullanılabilir veya hatıra olarak sakladığınız yada antika halılarınız olabilir. Bu halıların periyodik bakımlarla ömürlerini uzatmak gerekir ki gelecek nesillerimize geçmişimizden anılar bırakmak herkesin emelidir. Buna göre aşağıda belirttiğimiz konuları dikkatlice okuyup uygulamanızı öneriyoruz.

Halı tamiri hizmetleri için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. İşinde ehil olan “Tarihi Kapalı Çarşı” esnaflarından oluşan ustalarımızca halılarınız büyük bir titizlik ve özenle tamir edilmektedir.

Halılarınızın Daima İlk Günkü Gibi Kalması İçin;

 1. – Halılarınızı; tanınmayan, güvenilir olmayan, amatör yerlerde yıkatmaktan ve temizletmekten kaçının. Sonuçlarının size çok pahalıya mal olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.
 2. – Elektrikli süpürge ile halınızın ön yüzünü; iki haftada bir kenarlarından katlamak suretiyle ise arka yüzünü süpürün. Halınızı asla silkelemeyin, aparatla dövmeyin ve yıkamayın. Silkeleme sırasında havanın yarattığı basınç, halının uzunlamasına ve bazı yerlerinden yarılmasına yol açmaktadır.
 3. – Halınızı temizlerken deterjan, çamaşır suyu, sirke gibi kimyasal madde kullanımından kaçının.
 4. – Su ve rutubet halının düşmanıdır. Halıları rutubetli yerlerde saklamak veya uzun süre nemli bırakmak, kokuya ve halının yıpranmasına neden olur.
 5. – Çocuk odası gibi hijyenin çok önemli olduğu mekanlarda halı seçiminizi anti-allerjik, leke ve toz tutmayan seçenekler arasından yapın.
 6. – Saçakları halının altına katlamayın. Halınızı klor içeren veya diğer ağartıcılarla temizlemeyin, tarak vb. cisimlerle taramayın. Aksi takdirde saçaklar yıpranır ve kopar. Halınız saçak veya kenarlarından sökülmeye başlar başlamaz bir ekspere gösterin ve hemen tamir ettirin.
 7. – Halınızı yılda bir kez mutlaka, profesyonel bir halı yıkama firmasına teslim ederek temizlettirin.

Halı Tamiri

Halılarınızı profesyonellere teslim edin! Eviniz ferah, içiniz rahat olsun!

 • Halı Tamiri
 • Halı Saçak Tamiri
 • Kilim Tamiri
 • Antika Halı Tamiri
 • İpek Halı Tamiri
 • Halı Gövdesi Tamiri

Profesyonel Halı Tamiri Servisi: 0212 487 00 11 Rekor Halı Yıkama Hizmetleri

 

Halı Tamiri Servisi
Halı Tamiri Hizmetleri
Call Now ButtonŞimdi Ara